fbpx
Home/Dysheke/Dysheku INSPIRATION BIOTE

Dysheku INSPIRATION BIOTE

98,000L1,980,000L

(2 customer reviews)

Dyshek INSPIRATION  Biote

 • LARTESI 39 cm !
 • Garanci 15 vjecare!
 • Tech NanoClean  & Breatheasy
 • Memory mbi 4cm e cila vetajroset , dhe sipas formes se trupit
 • 4 shtresa lart dhe 4 shtresa poshte
 • 2000 mikrosusta sfungjerore Pocket Spring ,te pavarura nga njera-tjetra
 • Ortopedik
SKU: N/A Category:

Description

Dysheket INSPIRATION BIOTE

39 cm Dyshek, me nje cilesi maksimale. Dysheku perfekt per ju, per nje shplodhje totale dhe kenaqesi maksimale. Dysheku jone INSPIRATION, ka Teknologjine NANOCLEAN dhe BREATHEASY

Inspiration ka qënë në që fillimin e tij dysheku i cili do të sillte gjithë hijëshin franceze në dhomën tuaj të gjumit. Tek ky produkt ka shumë dashuri, dhe është zgjedhur një dizanjë shumë elegant, për të ruajtur eikulibrin midis perfomancës dhe estetikës, por mbi të gjitha nën harmoninë e teknolosgjisë NANO CLEAN dhe BREATHEASY
Lartësia e këtij dysheku është impresionuese, plot 39 cm, një lartësi e cila nuk gjëndet në asnjë vënd tjetër. Kjo sjell që gjumi juaj dhe eksperienca mbi dyshek të jetë e paharrueshme
39 cm i lartë, i pakrahasueshëm
Fillimisht duam tju flasim për shtresën e Memory-t, dhe teknologjisë BREATHEASY të përfshirë në këtë dyshek. Përtej Veshjes së pëlhurës në këtë dyshek teknologjia BREATHEASY është përfshirë edhe tek Memory.
Disa zgjidhje nuk lënë shenjat e tyre Frymë e shëndetshme, Gjumë i shëndoshëFrymëmarrja përmes hundës tuaj është thelbësore për frymëmarrje të shëndetshme. Është e rëndësishme që funksionet e hundës të jenë normale për vazhdimësinë e frymëmarrjes. Përveçse mundëson frymëmarrje, hunda është jetësoresepse hidraton dhe nxit ajrin që fryhet dhe ju mundëson të shijoni dhe të shijoni.Ndotja dhe moti i ftohtë shkaktojnë mbingarkesë në hundë dhe rritin aspekte të tjera të ngjashme negative. Mbingarkesa e hundës është një faktor i rëndësishëm në përkeqësimin e cilësisë së jetesës. Kur nuk jeni në gjendje të merrni frymë përmes hundës gjatë gjumit të çon në frymhëmarrje me gojën e hapur, dhe rritur lodhjen, mungesën e përqëndrimit, dhimbje koke, lodhje kronike dhe shumë probleme të ngjashme. ▶
Duke u siguruar se dhoma mbetet e lagur, duke mbajtur kokën tuaj më të lartë se normale kur jeni duke u mbështetur, duke pastruar hundën me kripe para gjumit , duke shpërndarë pika të produkteve bimore në jastëkun tuaj dhe jakën e rrobave tuaja dhe duke aplikuar produkte në gjoks dhe mbrapa janë disa nga metodat tradicionale të përdorura për reduktimin e mbingarkesës së hundës deri tani.
Tani ka një zgjidhje krejtësisht të re për këto probleme. Breathe Easy dyshek i punuar i zhvilluar nga ekipi teknologjik i BIOTÉ është mbështetësi i ri i gjumit të shëndoshë dhe i jetesës së shëndetshme me një teknologji inovative.
Si funksionon fryma e lehtë BREATHEASY?
Breathe Easy dyshek tik-takuar ose zhvilluar nga BiotÉ është një alternativë krejt e re për zgjidhjen e këtyre problemeve që ndodhin gjatë gjumit. Me teknologjinë mikrokapsule brenda strukturës së pëlhurës Breathe Easy, produkti siguron frymëmarrje të shëndetshme dhe një eksperiencë të përsosur gjumi. Eukalipt natyral dhe aroma e mentolit të kapsuluar në mikrokapsula gjatë gjumit redukton kongjestionin e hundës dhe problemet që rezultojnë që vijnë me të.

Teknologjia NANOCLEAN
Vetë pastrohet natyralisht Frymëzuar nga natyra
Lotusët dhe krahët e fluturimit janë gjithmonë të pastra. Pikat e ujit dhe pluhuri nuk rrinë në sipërfaqen e tyre. Ky proces i natyrshëm i jo-ngjitjes dhe i pastrimit përherë transferohet në sipërfaqen e tekstilit me anë të nanoteknologjisë. Ky fenomen quhet “nanoclean” ose me fjalë të tjera efekt i vetë-pastrimit. Frymëzuar nga zambaku i ujit dhe krahët e bletës, BiotÉ përqëndrohet te pëlhura e vetë-pastrimit. Nanoclean është një zgjidhje vetë-pastrimi, ekologjikisht e shëndoshë, multi-funksionale për gjumin. Nanoclean përputhet me standardin Bluesign® dhe nuk do dëmton shëndetin e njeriut ose mjedisin në asnjë mënyrë.
Përfitimet e dyshekut Nanoclean që shënjestron

Nuk ndikon negativisht në prekjen, grumbullin, pamjen, fleksibilitetin ose funksionet e rrjedhjes së ajrit.

• Mbështet mjedisin duke minimizuar nevojën për të larë shpesh; duke kursyer në ujë, energji dhe detergjent.

• Nanoclean ndihmon që tekstilet të jenë më të qëndrueshme dhe më të gjata.

• Nanoclean është i qëndrueshëm ndaj fërkimit dhe presionit ende nuk komprometon rehati, ndjenjën, fleksibilitetin ose rrjedhjen e lirë të ajrit.

• Lagështia e Nanoclean dhe lagështia e naftës zgjat për një kohë të gjatë. Ketchup, kafe, mjaltë, verë e kuqe dhe shumë materiale të tjera pastrohen lehtësisht nga dyshekët e strukturuar të nano-së.

• Karakteristikat mbrojtëse të Nanoclean mbeten aktive edhe pas larjes së shumëfishtë.

• Nanoclean nuk kërkon përdorimin e zbutesve.

• Hekurosja përmirëson performancën e Nanoclean.

Hulumtuesit tanë kanë marrë edhe pamjen estetike në konsideratë. Ata kanë projektuar dhe përshtatur fibra të vogla të njohura si “nano-whiskers” që janë sa vetëm 1 / 1000 e gjerësië së flokëve të njeriut. Këto janë bashkangjitur tek fijet individuale që përbëjnë pëlhurën.
Ata veprojnë si një mburojë mbrojtëse mbi pëlhurën sepse substancat ngjiten dhe shkulen nga to para se të kalojnë në pëlhurë vetë, duke e lejuar atë të sprapsin njollat. Memory i Dyshekut Inspiration gjithashtu është i pajisur me sipërfaqen e asaj me nano-teknologji në mënyrë që dysheku të jetë jo vetëm më i butë dhe më komod për trupin tuaj, por edhe më e lehtë për t’u pastruar.
NASA kishte nevojë për një material mjaft të fuqishëm, por edhe mjaft të lehtë për të trajtuar elementët që do të ushtronin mbi pajisjet nga Toka në orbitën hapësinore dhe nga të gjitha materialet e disponueshme që ata zgjodhën ishin tubat me nano-karbon, e njëjta substancë e përdorur në një dyshek NANOCLEAN të BIOTÉ.
Sa më shumë që të mësoni rreth nano-dyshekëve, aq më shumë do doni të zëvendësoni dyshekun tuaj të vjetër dhe të pistë. Dhe në qoftë se ju kërkoni më shumë për atë dyshek të vjetër që keni ju do të bëheni edhe më të etur për të rinovuar.
Dysheku tradicional përdor atë që njihet si një “spirale Bonnell”, e cila u adaptua drejtpërsëdrejti nga Europa e shekullit të 19-të. Nuk ka pothuajse asgjë të bëjë me trupin e njeriut dhe nganjëherë shkakton efekte anësore, Siç mund të dëshmojnë të gjithë ata që janë zgjuar me një lëndim të dhembshëm.
Por tani keni materiale moderne të mrekullueshme si NANOCLEAN dhe BREATHEASY, të cilat mund t’i rezistojnë njollave, të jenë në përputhje me trupin tuaj në mënyrë më efektive se çdo substancë tjetër dhe nuk do të prishen, bëhen pis apo të dëmtime të tjera.

 

 

Additional information

Dimensions N/A
Permasat

90x190cm, 100x200cm, 120x190cm, 140x190cm, 160x190cm, 180x200cm, 200x200cm

2 reviews for Dysheku INSPIRATION BIOTE

 1. ELENA

  DYSHEK FANTASTIK KAM MBETUR SHUME E KENAQUR

 2. IRISA

  nje nga dysheket me te mire,jam shume e kenaqur

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go to Top